Home | O nás | Stanovy spolku | Kontakt | Registrace
 HledatMapa stránek
Spolek pro Ďáblice
Registrováno: 47 uživatelů.

TÉMA

Skládka Skládka

Letová dráha Letová dráha

Pražský okruh Pražský okruh

Životní prostředí Životní prostředí

Územní plán Územní plán

Ochrana zeleně Ochrana zeleně

Ostatní Ostatní

Zprávy z jiných o.s. Zprávy z jiných o.s.

Projekt Náměstí Projekt Náměstí

Ďáblické rezidence Ďáblické rezidence

RUBRIKY

Vyjádření České lékařské společnosti k navrhu na zvýšení hladiny hluku Aktuality

Články Články

Dokumenty Dokumenty

Názory  a dopisy Názory a dopisy

Legislativa Legislativa


Ministr životního prostředí R. Brabec o ďáblické skládce rozhodnul.

Dne 1.10. 2014 ministr R. Brabec zrušil rozhodnutí ministerstva životního prostředí ze dne 18.2. 2014. Platí rozhodnutí MHMP ze dne 3.10. 2013 /občanským sdružením  na webu  zveřejněno /. Věc vrátil ministerstvu ŽP  k novému projednání a rozhodnutí / odůvodnění rozhodnutí  má 10 stran/.

Od 3.10. t.r. je v  platnosti   7. změna integrovaného povolení vydaná pro Skládku S-OO3 Ďáblice MHMP a z ní vyplývající  prodloužení skládkování do 31.12.2014 a  rekultivace skládky do 31.12.2015.

 

Občanské sdružení pro Ďáblice na doporučení právníků  letos intenzivně jednalo /zásadní dokumenty  zveřejňovány na webu/. Dle sdělení starosty M. Růžičky díky  sdružení mohou ďábličtí   být opět  účastníky jednání o dalším   skládkování.  Rada zastupitelstva ocenila práci sdružení finančním darem 5000,0 Kč. Většinu  právních doporučení nám dala ARNIKA. Ta však může poskytovat jen drobnější poradenství.  V naší pokladně je minimální množství finančních prostředků.

Obracíme se tímto na sponzory, kteří by finančním darem chtěli podpořit naše aktitity, které se ukazují pro ďáblické životní prostředí významné. Z členských  příspěvků  nemůžeme hradit rozsahem větší práci právnků. Bankovní účet OspD je veden jako transparentní, každý občan jej může kdykoli kontrolovat. / číslo účtu najdete na webu sdružení/ Za každou finanční částku velmi děkujeme.

Občané Ďáblic s jistotou nepřehlédli informaci na  volebním letáku STAN v komunálních volbách, kde je sděleno, že ve vrtu pro zkoumání průsakových vod skládky/ pořízený MČ Ďáblice/ jsou větší koncentrace jedovatých látek než stanovují h. limity. Jak k takovéto  informaci přistoupil MHMP vám v blízké době sdělíme.

Milada Stroblová,
2014-10-22
přečteno 1040x

[Zpět]UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Stát se členem sdružení!


Přiso - Ekofórum-Přiso - Ekofórum

Arnika-Arnika

Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy

Auto*Mat-http://www.auto-mat.cz/

o.s. Čistý Střížkov-Hlavní cíl: Zabránit rozšiřování činnosti jakékoliv firmy, která by zhoršila natrvalo životní prostředí v bezprostřední blízkosti našich domovů.

Ďáblické rezidence-Ďáblické rezidence aneb pořiďte si byt u největší pražské skládky

o.s. Nad Drahaňským údolím-o.s. Nad Drahaňským údolím

Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Home | O nás | Stanovy spolku | Kontakt | Registrace