Home | O nás | Stanovy spolku | Registrace | Kontakt | Dokumenty
 HledatMapa stránek
Spolek pro Ďáblice
Registrováno: 47 uživatelů.

TÉMA

Skládka Skládka

Letová dráha Letová dráha

Soubor Areál Ďáblice Soubor Areál Ďáblice

Pražský okruh Pražský okruh

Životní prostředí Životní prostředí

Územní plán Územní plán

Ochrana zeleně Ochrana zeleně

Ostatní Ostatní

Zprávy z jiných o.s. Zprávy z jiných o.s.

Projekt Náměstí Projekt Náměstí

General General

Ďáblické rezidence Ďáblické rezidence

RUBRIKY

Vyjádření České lékařské společnosti k navrhu na zvýšení hladiny hluku Aktuality

Články Články

Dokumenty Dokumenty

Názory  a dopisy Názory a dopisy

Legislativa Legislativa


Ministr životního prostředí R. Brabec o ďáblické skládce rozhodnul.

Dne 1.10. 2014 ministr R. Brabec zrušil rozhodnutí ministerstva životního prostředí ze dne 18.2. 2014. Platí rozhodnutí MHMP ze dne 3.10. 2013 /občanským sdružením  na webu  zveřejněno /. Věc vrátil ministerstvu ŽP  k novému projednání a rozhodnutí / odůvodnění rozhodnutí  má 10 stran/.

Od 3.10. t.r. je v  platnosti   7. změna integrovaného povolení vydaná pro Skládku S-OO3 Ďáblice MHMP a z ní vyplývající  prodloužení skládkování do 31.12.2014 a  rekultivace skládky do 31.12.2015.

 

Občanské sdružení pro Ďáblice na doporučení právníků  letos intenzivně jednalo /zásadní dokumenty  zveřejňovány na webu/. Dle sdělení starosty M. Růžičky díky  sdružení mohou ďábličtí   být opět  účastníky jednání o dalším   skládkování.  Rada zastupitelstva ocenila práci sdružení finančním darem 5000,0 Kč. Většinu  právních doporučení nám dala ARNIKA. Ta však může poskytovat jen drobnější poradenství.  V naší pokladně je minimální množství finančních prostředků.

Obracíme se tímto na sponzory, kteří by finančním darem chtěli podpořit naše aktitity, které se ukazují pro ďáblické životní prostředí významné. Z členských  příspěvků  nemůžeme hradit rozsahem větší práci právnků. Bankovní účet OspD je veden jako transparentní, každý občan jej může kdykoli kontrolovat. / číslo účtu najdete na webu sdružení/ Za každou finanční částku velmi děkujeme.

Občané Ďáblic s jistotou nepřehlédli informaci na  volebním letáku STAN v komunálních volbách, kde je sděleno, že ve vrtu pro zkoumání průsakových vod skládky/ pořízený MČ Ďáblice/ jsou větší koncentrace jedovatých látek než stanovují h. limity. Jak k takovéto  informaci přistoupil MHMP vám v blízké době sdělíme.

Milada Stroblová,
2014-10-22
přečteno 1051x

[Zpět]UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Stát se členem sdružení!


NaZemi-Hájíme důstojné pracovní podmínky. NaZemi.

Arnika-Arnika

Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy

Auto*Mat-http://www.auto-mat.cz/

o.s. Čistý Střížkov-Hlavní cíl: Zabránit rozšiřování činnosti jakékoliv firmy, která by zhoršila natrvalo životní prostředí v bezprostřední blízkosti našich domovů.

o.s. Nad Drahaňským údolím-o.s. Nad Drahaňským údolím

Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Home | O nás | Stanovy spolku | Registrace | Kontakt