Home | O nás | Stanovy spolku | Kontakt | Registrace
 HledatMapa stránek
Spolek pro Ďáblice
Registrováno: 47 uživatelů.

TÉMA

Skládka Skládka

Letová dráha Letová dráha

Pražský okruh Pražský okruh

Životní prostředí Životní prostředí

Územní plán Územní plán

Ochrana zeleně Ochrana zeleně

Ostatní Ostatní

Zprávy z jiných o.s. Zprávy z jiných o.s.

Projekt Náměstí Projekt Náměstí

Ďáblické rezidence Ďáblické rezidence

RUBRIKY

Vyjádření České lékařské společnosti k navrhu na zvýšení hladiny hluku Aktuality

Články Články

Dokumenty Dokumenty

Názory  a dopisy Názory a dopisy

Legislativa Legislativa


Březíněves chrání nová protihluková stěna

přetiskujeme informaci služby TSK - INfO


Březiněves chrání nová protihluková stěna podél Cínovecké

01.12.2015
V posledním listopadovém víkendu 2015 dokončila Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) úpravu protihlukového valu a navazující protihlukové stěny podél Cínovecké ulice. Celkem se jedná o úsek v délce cca 600 m. Stávající nízký protihlukový val byl doplněn v koruně o protihlukovou stěnu výšky min. 6,75 m nad úrovní komunikace.
„Na základě požadavku občanů a měření hluku v obytné zástavě, sousedící s rychlostní komunikací Cínovecká, jsme vznesli požadavek na úpravu stávajícího nevyhovujícího protihlukového valu,“ uvedl Jiří Haramul starosta MČ Praha - Březiněves a dodává; “protihluková stěna je navržena jako dočasná po dobu výstavby napojení R8 na R1 a s ním souvisejících dalších systémů protihlukových opatření.“
„Po skončení těchto úprav dojde k měření hlučnosti a podle výsledků budeme případně plánovat další opatření vedoucí ke snížení hlukové zátěže v této lokalitě,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.
Měření hluku proběhne na jaře s vyhodnocením, o kolik výstavba zlepšila poměry za stěnou. Vyjádří se i Hygienická stanice hlavního města Prahy, která vydá souhlas s kolaudací. Teprve poté může TSK o kolaudaci požádat.
„Z důvodu časové náročnosti stavby a systému financování ze Státního fondu dopravní infrastruktury jsme přípravné práce zahájili již v srpnu a termín ukončení výstavby byl naplánován do konce roku 2015, což se nám s časovou rezervou podařilo,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK a dodává; „stavba se obešla bez dopravních omezení.“
Stěna je navržena jako montovaná z prefabrikovaných železobetonových sloupů ve tvaru H a panelů. Založení sloupů je na pilotách o průměru 600 mm a délce cca 8 m. Stěna je jednostranně pohltivá s absorbéry ve tvaru vlny, střídající horizontální a vertikální orientaci.
Součástí stavby byla pomocná příjezdová komunikace, jejíž dočasnost je omezena na dobu max. 6 měsíců.

Tento e-mail vam ZDARMA zasila sluzba TSK-INFO - http://info.tsk-praha.cz. Sluzbu TSK-INFO provozuje spolecnost TSK Praha.

Pokud si již nepřejete odebírat tyto zprávy, odhlašte odběr na adrese http://info.tsk-praha.cz/tsk-info/person/unsubscribe?usuid=&email=kiti.f@email.cz

Milada Stroblová,
2015-12-02
přečteno 660x

[Zpět]



UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Stát se členem sdružení!


Přiso - Ekofórum-Přiso - Ekofórum

Arnika-Arnika

Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy

Auto*Mat-http://www.auto-mat.cz/

o.s. Čistý Střížkov-Hlavní cíl: Zabránit rozšiřování činnosti jakékoliv firmy, která by zhoršila natrvalo životní prostředí v bezprostřední blízkosti našich domovů.

Ďáblické rezidence-Ďáblické rezidence aneb pořiďte si byt u největší pražské skládky

o.s. Nad Drahaňským údolím-o.s. Nad Drahaňským údolím

Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Home | O nás | Stanovy spolku | Kontakt | Registrace