Home | O nás | Stanovy spolku | Registrace | Kontakt | Dokumenty
 HledatMapa stránek
Spolek pro Ďáblice
Registrováno: 47 uživatelů.

TÉMA

Skládka Skládka

Letová dráha Letová dráha

Soubor Areál Ďáblice Soubor Areál Ďáblice

Pražský okruh Pražský okruh

Životní prostředí Životní prostředí

Územní plán Územní plán

Ochrana zeleně Ochrana zeleně

Ostatní Ostatní

Zprávy z jiných o.s. Zprávy z jiných o.s.

Projekt Náměstí Projekt Náměstí

General General

Ďáblické rezidence Ďáblické rezidence

RUBRIKY

Vyjádření České lékařské společnosti k navrhu na zvýšení hladiny hluku Aktuality

Články Články

Dokumenty Dokumenty

Názory  a dopisy Názory a dopisy

Legislativa Legislativa


V roce 2015 vznikla nejen rozsáhlá změna územního plánu Z 2832 , ale též další METROPOLITNÍ PLÁN.

Díky Arnice  se  dozvídáme, jak na přání pořizovatele UP / MHMP/  IPR Prahy připravuje z  kanceláří  optimální rozvoj velkoměsta. DOLOŽÍM TO NA PŘÍKLADU ĎÁBLIC . Aby  byl  zohledněn požadavek na vzdělávání  v ZŠ patřičnou vybaveností, byla  do našeho UP včleněna stavba základní školy I. stupeň a to do nejvzdálenější části lokality Na Blatech...... Na webu naší městské části je i rubrika Územní plán. Zde najdete i seznam veřejně prospěšných staveb. Škola  Na Blatech tam je evidována. Nebudete li mít čas modrou plochu VV - pro ZŠ hledat na UP Prahy , projděte si alespoň zmíněnou rubriku. Tuto část webu spravuje Územní rozvoj MHMP. Jsem laik, ale mám vztah, k místu kde žíji, ikdyž jsem se v Ďáblicích nenarodila. To, co je nám MHMP v této rubrice nabízeno, mě  neuspokojuje. Řeknete, že se mají  starat i jednotlivé radnice / JÁ SOUHLASÍM/, je jim dána možnost vzniklým plánům oponovat a občany informovat.   Znám radnice, které na sevém webu vystavují všechny změny UP a námitky k pořizovaným plánům , které posílají MHMP. Volbami jsme zvolili zástupce, kteří  z našich daní mají spravovat naše sídla  co nejoptimálněji.   V urbanistickém  rozvoji Prahy jde o souboj soukromých zájmů majitelů nemovitostí, developérů a zastupitelstev částí Prahy, které  brání právo na kvalitní život občanů.

Spolek pro Ďáblice , stejně jako všechny spolky, má právo se k UP vyjadřovat. Jako předsedkyně  spolku se nyní soustředím na to, abych zmapovala, jakým způsobem na změnách UP pracuje náš úřad.  Tvořit dobře Ďáblice je úkol radnice, kde jsou všichni  za svoji práci placeni. Opakuji, že jsem laik, přesto  na tomto webu nabídnu mapy, které dokladují rozvoj Ďáblic a blízkého okolí.

Přetiskuji dopis  pana Křivohlávka z Arniky :

Vážení přátelé,

 

získali jsme odkaz na návrh Metropolitního plánu z listopadu 2015, který je dostupný na www.metropolitniplan.wordpress.com. Materiál jsme pročetli a sepsali první připomínky k oblastem ochrany zeleně, zastavitelnosti a výškové regulace. Připomínky najdete v PDF v příloze.

 

Prosíme, projděte si návrh a sepište podněty k věcem, které se Vás nejvíce dotýkají.  Právě Vy znáte Prahu nejlépe. Vaše názory pro nás budou neocenitelnou pomocí. Pro přehlednost prosíme o zaznamenání do tohoto dokumentu:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EI2kbU7c8M76C9b3PmROO4xGmjTYGBFlkgb6vUQUHOk/edit#gid=1919979915

 

Děkujeme, s pozdravem Michal Křivohlávek, Arnika

Milada Stroblová,
2016-04-20
přečteno 787x

[Zpět]UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Stát se členem sdružení!


NaZemi-Hájíme důstojné pracovní podmínky. NaZemi.

Arnika-Arnika

Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy

Auto*Mat-http://www.auto-mat.cz/

o.s. Čistý Střížkov-Hlavní cíl: Zabránit rozšiřování činnosti jakékoliv firmy, která by zhoršila natrvalo životní prostředí v bezprostřední blízkosti našich domovů.

o.s. Nad Drahaňským údolím-o.s. Nad Drahaňským údolím

Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Home | O nás | Stanovy spolku | Registrace | Kontakt