Home | O nás | Stanovy spolku | Registrace | Kontakt | Dokumenty
 HledatMapa stránek
Spolek pro Ďáblice
Registrováno: 47 uživatelů.

TÉMA

Skládka Skládka

Letová dráha Letová dráha

Soubor Areál Ďáblice Soubor Areál Ďáblice

Pražský okruh Pražský okruh

Životní prostředí Životní prostředí

Územní plán Územní plán

Ochrana zeleně Ochrana zeleně

Ostatní Ostatní

Zprávy z jiných o.s. Zprávy z jiných o.s.

Projekt Náměstí Projekt Náměstí

General General

Ďáblické rezidence Ďáblické rezidence

RUBRIKY

Vyjádření České lékařské společnosti k navrhu na zvýšení hladiny hluku Aktuality

Články Články

Dokumenty Dokumenty

Názory  a dopisy Názory a dopisy

Legislativa Legislativa


Ohlédnutí za jarní bojovkou 2016

Vážení občané Ďáblic,

vaším dětem posílám  hry, které je vyvedou od počítače do přírody. Přidávám fotografie, které jsem nafotila na stanovišti, kde jsme děti učili hru s kamínky- DRÁPKY. Přidávám ještě jednu hru s kamenem.....

DRÁPKY

Děti si najdou  říční vodou  omleté křemeny   velikosti asi  cca 1 cm. Stačí 3 až 5 kusů.   Kamínky dají na hromádku. Do ruky  si vezmou  jeden, ten vyhodí do výšky a toutéž rukou z hromádky seberou jeden další a  ihned následně stejnou rukou  chytnou  kamínek padající. Když se  dětem  daří, mohou pokračovat sebráním dvou kamínků a pak mají  v ruce tři.  Opakovaným hraním získávají  zručnost a   seberou  i tři kamínky a k nim chytí i padající čtvrtý.

KUCO

Kuco je  hra, která byla téměř zapomenuta. Aby nezapadla, nabízím  ji  ďáblickým dětem.

Kuco se   hraje   na udusaném rovném  hlinitém plácku nebo betonovém chodníku, vyasfaltované ploše. Kuco se skáče na jedné noze podobně jako panák. Herním polem je obdélník-  vyryjeme jej klacíkem, nebo nakreslíme křídou.Rozměry obdélníku jsou asi 110 x 250 cm. Ten rozdělíme  na čtyři obdélníky čarami rovnoběžnými s kratší stranou.  Každý hráč si najde kámen o průměru asi 6 -7 cm. Hráč vhodí kámen do prvního pole. Stoupne si na jednu nohu a začíná skákat Kuco. Pole s kamenem přeskočí , skočí do pole druhého, potom třetího, čtvrtého, tam se otočí a skáče zpět do pole třetího, druhého a pak do pole prvního . Přeskoky z pole do pole se nemusí zvládat jen  jedním skokem.  V prvním poli  se  drobnějšími poskoky přiblíží ke kameni a ten stojnou noho vykopne ven z hracího pole. Vykopnutí kamene může  provést i více posuny. Jestliže se mu úkol podaří, pokračuje dál. Kámen v hodí do druhého pole a skáče stejným způsobem. Avšak skočí do prvního pole, druhé, kde se nachází kámen přeskočí, skáče do třetího, čtvrtého pole, kde se otočí a vrací se nazpět. Do pole s kamenem skočí a kámen kopem stojnou nohou posune do pole prvního, skočí  ke kameni do prvního pole a stejným způsobem vykopne kámen z herního pole ven. Následovně hráč  kámen  vhodí do třetího a pak do čtvrtého pole.  Kámen se vykopává z pole do pole. Nejtěžší  hra je  ta, kdy hráč hází kámen do  nejvzdálenějšího čtvrtého pole a pak je vykopává do třetího, druhého, prvního pole a ven. Když hráč udělá chybu a ve hře ho vystřídá hráč další? Chybou je, když se hráč neudrží na jedné noze a  v polích si stoupne na obě nohy. Chybou je , když hráč kámen nevhodí do pole,  na kterém má ležet. Chybou je, když se hráči nepodaří  kámen vykopnout do sousedního pole, to je když  kámen přeletí dál než má – skončí na čáře, vyletí z herního pole ven, nebo přeletí pole – například ze čtvrtého do druhého pole. Tvar kamene je důležitý, neměl by se kutálet. Jedna jeho plocha musí být plochá.Hry se účastní libovolný počet dětí.

Děti, hurá ven.

 

Milada Stroblová,
2016-06-10
přečteno 876x

[Zpět]UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Stát se členem sdružení!


NaZemi-Hájíme důstojné pracovní podmínky. NaZemi.

Arnika-Arnika

Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy

Auto*Mat-http://www.auto-mat.cz/

o.s. Čistý Střížkov-Hlavní cíl: Zabránit rozšiřování činnosti jakékoliv firmy, která by zhoršila natrvalo životní prostředí v bezprostřední blízkosti našich domovů.

o.s. Nad Drahaňským údolím-o.s. Nad Drahaňským údolím

Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Home | O nás | Stanovy spolku | Registrace | Kontakt