Home | O nás | Stanovy spolku | Kontakt | Registrace
 HledatMapa stránek
Spolek pro Ďáblice
Registrováno: 47 uživatelů.

TÉMA

Skládka Skládka

Letová dráha Letová dráha

Pražský okruh Pražský okruh

Životní prostředí Životní prostředí

Územní plán Územní plán

Ochrana zeleně Ochrana zeleně

Ostatní Ostatní

Zprávy z jiných o.s. Zprávy z jiných o.s.

Projekt Náměstí Projekt Náměstí

Ďáblické rezidence Ďáblické rezidence

RUBRIKY

Vyjádření České lékařské společnosti k navrhu na zvýšení hladiny hluku Aktuality

Články Články

Dokumenty Dokumenty

Názory  a dopisy Názory a dopisy

Legislativa Legislativa


Rizika projektu " Ďáblické rezidence "

Místo pro novou zástavbu nazvanou, jak už to u takovýchto developerských projektů bývá, velmi honosně „Ďáblické rezidence", nebylo zvoleno příliš vhodně. Jedná se o území, které je dnes postiženo množstvím negativních vlivů, které mohou značně znepříjemnit život nových obyvatel.

Negativa:

  • Blízkost skládky

Oblast plánované výstavby se nalézá pouhých 600 metrů od jihozápadního konce nevábné ďáblické skládky, na kterou jsou denně přiváženy tuny nového odpadu. Ukončení skládkování není bohužel v dohledu, naopak provozovatel i magistrát předpokládá její rozšíření na další katastr. Kopec odpadků ač z části zatravněn tvoří i hlavní pohledovou dominantu území. Nové bytové domy od skládky oddělí pouze pole, igelitové sáčky a jiný lehký odpad, zalétávající často k okraji stávající zástavby, jistě nalezne útočiště též na nových plotech a trávnících Ďáblické rezidence.

  • Třídírna odpadu

Vedle skládky je schválena výstavba třídírny odpadu, který sem budou permanentně navážet velká nákladní auta. Tento provoz jistě nepřispěje ke kvalitě bydlení

  • Hluk z dálnice

Na druhé straně je nejvýznamnějším zdrojem emisí, prachu a hluku teplická dálnice, která se nachází pouze půl kilometru východně. Dálnici od okolí neoddělují od okolního prostoru žádné stěny, protihlukové bariéry či valy a ani se s jejich výstavbou nepočítá!

  • Obří dálniční křižovatka

A nelze vyloučit, že v budoucnu se situace ještě významně zhorší. V případě realizace jižní varianty severního okruhu kolem Prahy zde bude postavena další dálnice a to pouhý jeden kilometr severně od Ďáblických rezidencí. Nedosti na tom, při křížení obou dálnic bude zbudována jedna z největších dálničních křižovatek u nás. Tím bohužel enormní zátěž na životní prostředí nekončí.

  • Tábor pro bezdomovce

V roce 2010 magistrátní radní p. Janeček zveřejnil plán postavit u skládky v Ďáblicích tábor pro pražské bezdomovce. Plán zatím realizován nebyl, ale jeho existence je realitou.

  • Letecký koridor

Přímo nad severní částí ďáblického katastru se nalézá letecký koridor. Většina letadel, která míří na ruzyňské letiště, přelétá právě tudy, a protože se před přistáním pohybují v nižší letové hladině, zatěžuje obyvatele hluk z leteckého provozu. Nově plánovaná paralelní přistávací dráha by přivedla letadla ve zvýšeném počtu nejen nad hlavy obyvatel Ďáblických rezidencí.

  • Letiště Vodochody

V případě vybudování velkého mezinárodního letiště v blízkých Vodochodech, které plánuje investiční skupina PENTA by se hluk z přistávacích či startujících letadel projevil i v Ďáblicích.

  • Neřešená doprava

Jedinou spojnicí plánovaného satelitu s Prahou je Ďáblická ulice, již dnes ve špičce velmi zatížená. Po výstavbě plánované dálniční křižovatky se zde patrně budou tvořit kolony aut.

  • Nedostatečná kapacita školy i školky

Počet obyvatel Ďáblic by se měl s novou výstavbou razantně zvýšit. Již dnes je ďáblická škola i školka na hraně svých možností v přijímání stále většího počtu dětí.

Rezidenti se tedy mají na co těšit.

Tatjana  Dohnalová,
2010-09-27
přečteno 4001x

[Zpět]UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Stát se členem sdružení!


Přiso - Ekofórum-Přiso - Ekofórum

Arnika-Arnika

Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy

Auto*Mat-http://www.auto-mat.cz/

o.s. Čistý Střížkov-Hlavní cíl: Zabránit rozšiřování činnosti jakékoliv firmy, která by zhoršila natrvalo životní prostředí v bezprostřední blízkosti našich domovů.

Ďáblické rezidence-Ďáblické rezidence aneb pořiďte si byt u největší pražské skládky

o.s. Nad Drahaňským údolím-o.s. Nad Drahaňským údolím

Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Home | O nás | Stanovy spolku | Kontakt | Registrace