TÉMA
RUBRIKY
Obdrželi jsme informaci od hl.m.Prahy o soutěži Adapterra Awards 2025:
Vážení,
obracíme se na Vás jako již každoročně s nabídkou a výzvou nominovat úspěšné a inspirativní projekty vaší městské části nebo organizace v oblasti adaptace na změnu klimatu do soutěže Adapterra Awards 2025, a zároveň s žádostí o informování veřejnosti a dalších subjektů o této soutěži informačními kanály vaší městské části.
Soutěž hledá a oceňuje nejlepší příklady již realizovaných adaptačních opatření na změnu klimatu ve městě i v krajině. Díky nim spolu s vámi inspiruje širší okruh lidí, odborníků i veřejnosti k dalším realizacím.
Pomáhá s tím databáze příkladů dobré praxe, která prostřednictvím soutěže vzniká a ve které se za čtyři ročníky soutěže nasbíralo přes 180 zajímavých českých řešení.
Nominovat projekty můžete na https://www.adapterraawards.cz/nominace do 9. března.
Letos je možné vyhrát finanční i věcné ceny. Více informací o soutěži najdete níže.
V případě dotazů se neváhejte obrátit na organizátora soutěže Nadaci Partnerství, koordinátorkou soutěže je Markéta Koláčková, marketa.kolackovanap.cz.
Podrobnější informace o soutěži:
Do soutěže vyhlášené Nadací Partnerství a Integra Consulting je možné přihlásit realizované projekty v krajině, obcích i na budovách, které pomáhají se vypořádat se suchem, přehříváním, přívalovými srážkami, erozí půdy a dalšími problémy spojenými se změnou klimatu. Patří sem například přírodě blízké revitalizace toků, obnova zelených a modrých prvků v krajině, tvorba zelených veřejných prostranství ve městech, projekty hospodaření s dešťovou vodou v obcích, pasivní a jinak úsporné domy, trvale udržitelné veřejné i administrativní budovy a další.
Letos je možné přihlásit projekt do tří kategorií - Krajina (revitalizace toků, obnova tradičního hospodaření, mokřady aj.), Sídla (veřejný prostor ve městě - náměstí stejně jako revitalizace toků v intravilánu aj.), Budovy (domy pro bydlení stejně jako administrativní budovy). Letos se soutěží také ve speciální kategorii Opatření proti povodním. Zároveň je udělována Cena Prahy (nejlepší projekt na území hl. m. Prahy) a Cena sympatie (vítěze určí lidé ve veřejném hlasování, do hlasování se zapojí finálové projekty, které vybere odborná porota).
Kdo může přihlásit projekt: vlastník, investor, projektant, realizátor (zhotovitel).
Co může vítěz vyhrát:
Finanční a věcné odměny v hodnotě až 50 tisíc korun, které věnovali partneři soutěže, například Heidelberg Materials nebo IVT tepelná čerpadla.
Vítěz Ceny sympatie, projekt s nejvíce hlasy ve veřejném hlasování obdrží finanční odměnu ve výši 50 tisíc korun od společnosti Deloitte Česká republika.
Finanční ceny jsou určeny na rozvoj nových nebo stávajících adaptačních opatření na klimatickou změnu. Odměnu získává subjekt, který projekt do soutěže přihlásil.
Obracím se na Vás s žádostí o spolupráci při výběru a nominaci vhodných projektů do soutěže. Pevně doufám, že se v pražské kategorii do soutěže přihlásí dostatek kvalitních, účinných a hlavně inspirativních opatření, která pomáhají zvládat dopady klimatické krize.
Rád bych Vás požádal také o součinnost při propagaci soutěže zveřejněním informace o možnosti účasti v soutěži na vašich webových stránkách, sociálních sítích, při komunikaci s občany, organizacemi, investory, realizátory, projektanty, a ostatními zainteresovanými subjekty.
Děkujeme za vstřícnost.
S pozdravem
RNDr. Štěpán K y j o v s k ý
Odbor ochrany prostředí
ředitel odboru
Alena Marušiaková, 2025-02-24přečteno 73x
[Zpět]
UŽIVATEL