Home | O nás | Stanovy spolku | Registrace | Kontakt | Dokumenty
 HledatMapa stránek
Spolek pro Ďáblice
Registrováno: 48 uživatelů.

TÉMA

Skládka Skládka

Letová dráha Letová dráha

Soubor Areál Ďáblice Soubor Areál Ďáblice

Pražský okruh Pražský okruh

Životní prostředí Životní prostředí

Územní plán Územní plán

Ochrana zeleně Ochrana zeleně

Ostatní Ostatní

Zprávy z jiných o.s. Zprávy z jiných o.s.

Projekt Náměstí Projekt Náměstí

General General

Ďáblické rezidence Ďáblické rezidence

RUBRIKY

Vyjádření České lékařské společnosti k navrhu na zvýšení hladiny hluku Aktuality

Články Články

Dokumenty Dokumenty

Názory  a dopisy Názory a dopisy

Legislativa Legislativa


Pohled do budoucnosti Ďáblic


Vítejte v Ďáblicích...............................................Modrý pohled na Akcíz z 1.června 2008

Billboardy společností Central Group a Ekospol, které v posledních dnech nepřehlédne nikdo, kdo vjíždí či vstupuje do Ďáblic od Akcízu, hovoří jasnou řečí: Vítá vás obec, která otevírá náruč developerským společnostem, neboť si je vědoma především komerční hodnoty svých pozemků. Obě společnosti, které v Ďáblicích již v minulých letech postavily rozsáhlé obytné enklávy rodinných domů, v současnosti připravují zahájení výstavby většího počtu bytových domů právě v prostoru Akcízu (projekty viladomů „Dáblická perla“ a „Pod hvězdárnou“).

Není pochyb o tom, že nejen obě uvedené společnosti ale také další budovatelé rájů předměstského bydlení v blízké budoucnosti učiní vše pro to, aby i oni byli mezi těmi, kdo bude stavět na zbývajících volných, často nejcennějších lokalitách naší obce. K nim patří především pole, která navazují na svahy stoupající k Ďáblické hvězdárně a dále k vrchu Ládví. Tato pole jsou ve stávajícím územním plánu určena pro bytovou zástavbu. Pokud se přístup radnice k rozvoji obce nezmění, lze očekávat, že volný prostor v této části obce během několika příštích let nahradí kompaktní zástavba bytovek a rodinných domků.

Rozumím motivaci developerských společností, nerozumím však motivaci těch, kdo plány těchto společností jménem obce schvalují. Nerozumím tomu, proč se naše obec dobrovolně vzdává toho nejcennějšího co má, totiž přírodních ploch a volného prostoru. Jistě nejsem jediným občanem Ďáblic, komu návrat z města přes Akcíz znovu a znovu poskytuje silný estetický zážitek a tolik potřebné osvěžení. Zatím ještě mohu ignorovat billboardy a sklouznout pohledem na rozkvetlý lán lemující zřetelně ohraničenou zástavbu obce. Bojím se však, že panorama obce korunované v dáli siluetou Bezdězu nenávratně zničí předimenzovaná bytová zástavba. Jsou moje obavy o budoucnost Ďáblic přehnané?

Dušan Andrš


Zastavět, či nezastavět ????...............................Pohled na Akcíz z 8.června 2008

[Zpět]UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Stát se členem sdružení!


NaZemi-Hájíme důstojné pracovní podmínky. NaZemi.

Arnika-Arnika

Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy

Auto*Mat-http://www.auto-mat.cz/

Praha-Ďáblice-Ďáblice místo pro život

o.s. Čistý Střížkov-Hlavní cíl: Zabránit rozšiřování činnosti jakékoliv firmy, která by zhoršila natrvalo životní prostředí v bezprostřední blízkosti našich domovů.

o.s. Nad Drahaňským údolím-o.s. Nad Drahaňským údolím

Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Home | O nás | Stanovy spolku | Registrace | Kontakt