Home | O nás | Stanovy spolku | Registrace | Kontakt | Dokumenty
 HledatMapa stránek
Spolek pro Ďáblice
Registrováno: 48 uživatelů.

TÉMA

Skládka Skládka

Letová dráha Letová dráha

Soubor Areál Ďáblice Soubor Areál Ďáblice

Pražský okruh Pražský okruh

Životní prostředí Životní prostředí

Územní plán Územní plán

Ochrana zeleně Ochrana zeleně

Ostatní Ostatní

Zprávy z jiných o.s. Zprávy z jiných o.s.

Projekt Náměstí Projekt Náměstí

General General

Ďáblické rezidence Ďáblické rezidence

RUBRIKY

Vyjádření České lékařské společnosti k navrhu na zvýšení hladiny hluku Aktuality

Články Články

Dokumenty Dokumenty

Názory  a dopisy Názory a dopisy

Legislativa Legislativa


ČTK: Stavbou nové ranveje v Ruzyni se bude zabývat Ústavní soud

 

Zpravodajství ČTK | 8.2.2010 | 16:40 | rubrika: Doprava - Brněnský kraj | autor: tmd


Brno 8. února (ČTK) - Stavbou nové ranveje letiště v pražské Ruzyni se bude zabývat Ústavní soud. Prozkoumá část dokumentu nazvaného Politika územního rozvoje České republiky 2008, který včetně nové paralelní vzletové a přistávací dráhy loni schválila vláda. Podnět k Ústavnímu soudu podala Městská část Praha-Suchdol spolu s vlastníky nemovitostí v okolí letiště. ČTK to oznámila mluvčí soudu Jana Pelcová.

Stěžovatelé žádají zrušení rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS), který loni nevyhověl jejich návrhu proti politice územního rozvoje. Podle NSS tento dokument není takzvaným opatřením obecné povahy, a proto není přezkoumatelný ve správním soudnictví. Představitelé Suchdolu a majitelé pozemků s tímto názorem nesouhlasí.

Podle původního návrhu, podaného k Nejvyššímu správnímu soudu, nebyly při vymezení plochy pro výstavbu nové dráhy a souvisejících letištních staveb řádně vyhodnoceny vlivy na životní prostředí. Proto představitelé radnice a vlastníci chtěli, aby soud zrušil část vládní politiky, která se týká Ruzyně. Sporný bod vymezuje území určené pro ranvej. Jako důvod uvádí zvýšení kapacity mezinárodního letiště.

Podle stěžovatelů politika územního rozvoje splňuje znaky opatření obecné povahy, přestože tak není stavebním zákonem výslovně označena. Tento dokument ministerstva pro místní rozvoj se kromě ranveje zabýval například dálnicí D11 z Hradce Králové směrem na Jaroměř nebo dálnice D3 z Prahy do Českých Budějovic.

"Ústavní soud se má podle stěžovatelů zabývat tím, zda úvaha NSS, že v daném případě nejde o takzvané opatření obecné povahy, byla správná, respektive ústavně souladná," uvedla Pelcová. Nelze předjímat, za jak dlouho soud rozhodne. Případ dostala na starost soudkyně Dagmar Lastovecká.

Nová dráha v Ruzyni je dlouhodobě terčem aktivistů. Protestují proti ní lidé, kteří bydlí v okolí letiště. Podle vedení letiště je stavba nezbytná pro další rozvoj Ruzyně.

Nejvyšší správní soud v lednu v nesouvisejícím řízení částečně zrušil změnu územního plánu Prahy v bodě, který se týkal obchvatu hlavního města v úseku mezi Ruzyní a Březiněvsí. Další změny ponechal v platnosti.

HN: Výstavbou nové ranveje v pražské Ruzyni se bude zabývat Ústavní soud

Financninoviny.cz: Stavbou nové ranveje v Ruzyni se bude zabývat Ústavní soud


[Zpět]UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Stát se členem sdružení!


NaZemi-Hájíme důstojné pracovní podmínky. NaZemi.

Arnika-Arnika

Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy

Auto*Mat-http://www.auto-mat.cz/

Praha-Ďáblice-Ďáblice místo pro život

o.s. Čistý Střížkov-Hlavní cíl: Zabránit rozšiřování činnosti jakékoliv firmy, která by zhoršila natrvalo životní prostředí v bezprostřední blízkosti našich domovů.

o.s. Nad Drahaňským údolím-o.s. Nad Drahaňským údolím

Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Home | O nás | Stanovy spolku | Registrace | Kontakt