Home | O nás | Stanovy spolku | Registrace | Kontakt | Dokumenty
 HledatMapa stránek
Spolek pro Ďáblice
Registrováno: 48 uživatelů.

TÉMA

Skládka Skládka

Letová dráha Letová dráha

Soubor Areál Ďáblice Soubor Areál Ďáblice

Pražský okruh Pražský okruh

Životní prostředí Životní prostředí

Územní plán Územní plán

Ochrana zeleně Ochrana zeleně

Ostatní Ostatní

Zprávy z jiných o.s. Zprávy z jiných o.s.

Projekt Náměstí Projekt Náměstí

General General

Ďáblické rezidence Ďáblické rezidence

RUBRIKY

Vyjádření České lékařské společnosti k navrhu na zvýšení hladiny hluku Aktuality

Články Články

Dokumenty Dokumenty

Názory  a dopisy Názory a dopisy

Legislativa Legislativa


Stanoviska

Developeři mění podobu Ďáblic

Pod názvem Ďáblické rezidence s.r.o. vystupují developeři, kteří chtějí za bývalým statkem v severní části Ďáblic postavit soubor obytných a rodinných domů.

V oznámení záměru se uvádí, že se jedná o činžovní vily (!), třípodlažní a čtyřpodlažní.

Třípodlažní je však pouze jediný dům, zbývajících 10 bytových domů je čtyřpodlažních. Součástí sídliště bytovek, které se pyšní označením „rezidence", má být též 22 rodinných domů. Přes devět stovek obyvatel nového sídliště bude mít k dispozici celkem 287 parkovacích stání v podzemních garážích, v garážích u rodinných domů a při komunikacích.

V záměru předloženém pro zjišťovací řízení dle zákona o posuzování vlivu staveb na životní prostředí není ani slovo o infrastruktuře. Bude se stavět jen obytný komplex, jehož první část by měla být dokončena již v roce 2013. Děti si nejspíše budou hrát na vlastním písečku, projekt na ně pamatuje jedním pískovištěm, jednou prolézačkou a dvěma lavičkami. Teprve v další etapě výstavby, s níž je v budoucnu uvažováno, je naplánována mateřská škola pro 60 dětí.

Zkusme si položit otázku: Co přinese tento velkorysý projekt Ďáblicím a jejím občanům? Náhlý nárůst obyvatel téměř o jednu čtvrtinu bude velkou zátěží nejen pro dopravu v již nyní přetížené Ďáblické ulici. Na exponovaných místech v obci budou chybět parkovací místa. Čekací doba na poště či u lékaře se prodlouží. Již nyní je problém umístit dítě do mateřské školy, takto nebude stačit ani kapacita základní školy. Nezapomeňme, že v blízké době budou na území Ďáblic dostavěny tři velké domy s cca 60 byty (na rohu Ďáblické a Hořínecké a u Ďáblického hřbitova nad Akcízem). Již sama tato výstavba znamená zvýšení počtu dětí ucházejících se o umístění v mateřské a základní škole. Vyjmenovala jsem jen negativa. Najdou se pozitiva, která by je vyvážila? Já je nevidím.

Domnívám se, že nastal čas, abychom zahájili na radnici otevřenou diskusi s občany, jak si představují rozvoj Ďáblic v nejbližších letech. Každý názor je pro mě jako zastupitelku důležitý, abych mohla zodpovědně spolurozhodovat o budoucí podobě Ďáblic.

Táňa Dohnalová

Tatjana  Dohnalová,
2011-10-15
přečteno 1051x

[Zpět]UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Stát se členem sdružení!


NaZemi-Hájíme důstojné pracovní podmínky. NaZemi.

Arnika-Arnika

Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy

Auto*Mat-http://www.auto-mat.cz/

Praha-Ďáblice-Ďáblice místo pro život

o.s. Čistý Střížkov-Hlavní cíl: Zabránit rozšiřování činnosti jakékoliv firmy, která by zhoršila natrvalo životní prostředí v bezprostřední blízkosti našich domovů.

o.s. Nad Drahaňským údolím-o.s. Nad Drahaňským údolím

Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Home | O nás | Stanovy spolku | Registrace | Kontakt