Home | O nás | Stanovy spolku | Registrace | Kontakt | Dokumenty
 HledatMapa stránek
Spolek pro Ďáblice
Registrováno: 48 uživatelů.

TÉMA

Skládka Skládka

Letová dráha Letová dráha

Soubor Areál Ďáblice Soubor Areál Ďáblice

Pražský okruh Pražský okruh

Životní prostředí Životní prostředí

Územní plán Územní plán

Ochrana zeleně Ochrana zeleně

Ostatní Ostatní

Zprávy z jiných o.s. Zprávy z jiných o.s.

Projekt Náměstí Projekt Náměstí

General General

Ďáblické rezidence Ďáblické rezidence

RUBRIKY

Vyjádření České lékařské společnosti k navrhu na zvýšení hladiny hluku Aktuality

Články Články

Dokumenty Dokumenty

Názory  a dopisy Názory a dopisy

Legislativa Legislativa


Pomoc zvířátkům na Ukrajině

 

PSÍ ŽIVOT se jako jediná organizace v České republice cíleně zaměřuje na pomoc zvířatům, která patří lidem bez domova.

Válku vždy odnesou nejvíc ti nevinní - zvířata a obyčejní lidé. Zvířata si navíc sama pomoci nedokáží a musí to za ně udělat někdo jiný. Nerozumí tomu, proč je najednou kolem spoustu hluku a výbuchů, proč se jim ztratil páníček, proč jsou na ulici, bez jídla, bez vody... Potřebují podporu zvenčí, do které jsme se společně s Vámi zapojili. Ve sbírce pro ukrajinská zvířata se k dnešnímu dni vybralo přes 2,5 milionu korun. Původně šlo o sbírku jen pro jeden útulek, nakonec ale můžeme pomoc poslat i do dalších. Přes 550.000 Kč bylo již rozděleno a zvířatům už pomáhá. Podívejte se jak:

 

Pomoc přímo na Ukrajině

 

Finanční podporu jsme zaslali dvěma prověřeným ukrajinským útulkům, které se nachází v bombardovaných městech. První je útulek Friend ve měste Dnipro (Dněpropetrovsk), druhý je v městě Sumy. Oba útulky a jejich obyvatelé jsou naštěstí v pořádku. Snad to tak i zůstane. Pomoc jsme chtěli poslat také do útulku Best Friend přímo v Kyjevě, který byl dvakrát ostřelován. Zemřelo v něm kvůli tomu mnoho zvířat, některá uhořela. Chtěli jsme pomoci, ale útulek informoval, aby lidé zatím finance neposílali, budoucnost je nejistá...

 

 

Při snaze dovézt krmivo do kyjevského útulku byli ruskými okupanty bohužel zastřeleni čtyři mladí ukrajinští dobrovolníci. Situace je v útulcích nyní hodně špatná. Ujímají se zvířat, která majitelé opustili nebo zvířat, jejichž majitelé byli zabiti. Stejně tak těch, která se v tom všem zmatku ztratila. Útulky mají veliký problém se zásobováním krmivem a vodou, ale i elektřinou. Přesto obětavě pomáhají, jak jen je to možné. Opravdu si zaslouží naši podporu. Během týdne bychom rádi poslali finance do dalších ukrajinských útulků. Čím více peněz se vybere, tím více jim budeme moct pomoci. Navíc je už teď jasné, že válka nebude otázka několika týdnů, ale vše bohužel potrvá mnohem delší dobu.

 

Pokud byste chtěli i nadále zvířatům pomáhat, můžete to udělat ZDE.

 

Pomoc ukrajinským zvířatům v České republice a na slovenských i polských hranicích

 

V České republice jsme díky sbírce mohli nabídnout pomoc lidem, kteří k nám utíkají před válkou i se svými domácími mazlíčky. Pokud někoho takového znáte, prosím, řekněte mu o nás. Zdarma pomůžeme s veterinárním ošetřením vč. preventivní prohlídky, léčbou, očkováním a čipováním, krmivem a další podporou, která bude potřeba. Nejlépe nás kontaktujte na e-mailu: teren@psizivot.com.

Dále jsme finančně pomohli několika českým a slovenským organizacím, které vzájemně spolupracovaly na náročných záchranných akcích zvířat z ukrajinských útulků. Na video z první akce se můžete podívat zde a na fotky z druhé zase tady.

 

Dále jsme s kolegyní dovezly na sběrné místo 600kg granulí, které směřovaly na pomoc ukrajinským zvířatům na hranicích s Polskem. Na slovensko-ukrajinské hranice jsme urgentně zaslali přes 50 malých přepravek a chovatelské potřeby pro zvířata, která se svými majiteli utíkají před válkou. A právě v tuto chvíli veze náš neskutečně úžasný dobrovolník dvě tuny granulí do užhorodského útulku (nachází se hned za slovenskými hranicemi), který se snaží je distribuovat dál po Ukrajině k potřebným.

 

Nezapomínáme ani na pomoc zvířatům tady u nás - v ČR!

 

Mockrát děkujeme všem, kteří před Vánoci přispěli na léčbu kocourka Pacičky, kočičky Majdy, fenečky Shelty a kocourka AlískaPacička je zpátky zdravý u svého majitele a Majda s Shelty bydlí v nových rodinách. Strašně moc nás to mrzí, ale o Alískovi máme bohužel smutné zprávy. Jak víte, kocourek byl velmi vážně nemocný, podařilo se ho stabilizovat, ale...

 

Nedařilo se nám vyléčit jeho urputnou, hnisavou rýmu. Nebyly to "jen nudle", ale permanentní zánět, který mu zhoršoval stav už nemocných ledvin a navíc hrozilo, že zánět spadne až na plíce. Nakonec jsme proto museli přistoupit k zákroku v narkóze, který bohužel Alísek nezvládl. Poslední čtyři měsíce svého života si (i přes svůj zdravotní stav) žil nádherně u obětavých a hodných dočaskářů. Mrzí nás, že to nebylo déle. Je nám to strašně moc líto...

 

Naše práce je někdy bohužel smutná,
většinou však přináší příběhy s dobrým koncem:

 

Velmi nás dojal příběh nalezené kočičky Lucky, kterou zachránila teprve jedenáctiletá holčička (podobně jako Alíska, kterého zas zachránili desetiletí kluci). Kdyby jí nedonesla k nám na veterinu, kočička by jistě zemřela, byla na tom zdravotně velmi špatně. Podařilo se ji ale zachránit a Lucky si nakonec adoptovala rodina malé nálezkyně.

 

  • Nový domov také našel nalezený a dnes již vyléčený kocourek Bubla. Po smrti své majitelky bez domova našla domov i andělská fenka Nelinka. Novou rodinu našel také Míša, kterého se zbavila dřívější rodina a pak putoval po lidech bez domova.
  • S léčbou jsme pomohli škaredě pokousané fence Diesel.
  • Stále běží náš kastrační program pro zvířata lidí bez domova - na zákroku v poslední době byly například fenky Dudu, Viki nebo Vločka.
  • A náš trvalý svěřenec Briťáček se má stále nádherně, nedávno byl na horách. Tam jsme mu u vozíku vyměnili kolečka za lyže a podívejte, jak na sněhu dováděl.

 

I zvířata v České republice potřebují pomoc, to je jasné - proto také v naší práci, tady u nás, pokračujeme. Jak jim zrovna pomáháme, můžete sledovat na našich facebookových stránkách. Nicméně situace na Ukrajině je kvůli válce katastrofální, proto pomáháme také jim. Pomoc zvenčí je pro ně jedinou šancí. Děkujeme, že jste se přidali i Vy!

 

Děkujeme ze srdce Vám všem, kteří zvířatům v nouzi pomáháte.
Ať zvířatům u nás, nebo na Ukrajině.


Za celý tým Psího života,
Jarmila Pávková, ředitelka organizace

Facebook

Website

Email

 

 

Copyright © 2022 Psí život, z.s.
Tento e-mail vám byl zaslán na základě předchozí podpory neziskové organizace Psí život, z. s.

Naše adresa:

Psí život, z.s.

Matoušova 1286/5

Praha 5 15000

Czech Republic


Add us to your address book

 

 

Alena Marušiaková,
2022-03-17
přečteno 472x

[Zpět]UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Stát se členem sdružení!


NaZemi-Hájíme důstojné pracovní podmínky. NaZemi.

Arnika-Arnika

Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy

Auto*Mat-http://www.auto-mat.cz/

Praha-Ďáblice-Ďáblice místo pro život

o.s. Čistý Střížkov-Hlavní cíl: Zabránit rozšiřování činnosti jakékoliv firmy, která by zhoršila natrvalo životní prostředí v bezprostřední blízkosti našich domovů.

o.s. Nad Drahaňským údolím-o.s. Nad Drahaňským údolím

Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Home | O nás | Stanovy spolku | Registrace | Kontakt