Home | O nás | Stanovy spolku | Registrace | Kontakt | Dokumenty
 HledatMapa stránek
Spolek pro Ďáblice
Registrováno: 48 uživatelů.

TÉMA

Skládka Skládka

Letová dráha Letová dráha

Soubor Areál Ďáblice Soubor Areál Ďáblice

Pražský okruh Pražský okruh

Životní prostředí Životní prostředí

Územní plán Územní plán

Ochrana zeleně Ochrana zeleně

Ostatní Ostatní

Zprávy z jiných o.s. Zprávy z jiných o.s.

Projekt Náměstí Projekt Náměstí

General General

Ďáblické rezidence Ďáblické rezidence

RUBRIKY

Vyjádření České lékařské společnosti k navrhu na zvýšení hladiny hluku Aktuality

Články Články

Dokumenty Dokumenty

Názory  a dopisy Názory a dopisy

Legislativa Legislativa


Přetrvávající problémy s údržbou zeleně a s přívalovou vodou

 

Přinášíme zamyšlení paní Milady Stroblové nad uplynulém období vs péče o zeleň a řešení problémů s odvodněním

 

Když se stane, že starosta řídí obec dvanáctým rokem, jako je tomu v Ďáblicích, dalo by se čekat, že při navýšení daně z nemovitosti bude základní péče o obec perfektní.

 

Před volbami se skládají účty. V sobotu 28. srpna jsem vyfotila místa, která dokladují, že vedení obce nedokáže dobře monitorovat nedostatky, nedokáže zaměstnat potřebný počet pracovníků na úklid chodníků a na péči o květiny v květináčích do ulic Ďáblic pořízených. Ďáblická ulice - páteřní ulice, která je výlohou obce, je ostudou…. Pan starosta Růžička v minulém zpravodaji hned na úvod nabídnul koláž svých fotografií několika pěkných ďáblických míst….

 

K odvodnění Ďáblic v několika zpravodajích bych chtěla sdělit následující. Občané zde byli seznamováni s novou podobou odvodnění obce, která byla vložena do Metropolitního plánu. Kolik občanů mapám porozumělo? Jsou tu zakresleny i poldry umístěné v nejnižších místech obce při Mratínském potoku. Nahlédněme na problém s odvodněním malé části obce, kde vznikají potíže i při nevelké bouřce. Dešťová voda od hvězdárny stéká po svazích na ulici Hřenskou, točí se do Kučerové a teče též po polích k zástavbě v ulici K náměstí. Občané zde bydlící si tu v minulosti proti zaplavení sami vykopali ochrannou strouhu a udělali val. Řidič, který v bouřce jede autem z Ďáblické obloukem ulice Hřenské, je před odbočkou do Kučerové v nejnižším místě silnice oslepen vlnou špinavé vody, která se zde hromadí. O tomto místě jsem hovořila na radě zastupitelstva, kam jsem byla pozvána po přívalovém dešti v roce 2020…. Letos jsem si vyžádala osobní rozhovor s panem místostarostou Hrdličkou na téma práce s dešťovkou nad obcí. Hovořila jsme o zachycení vody v místech, kde spadne, a to nad detailními mapami, které jsem přinesla. …..Problém se záplavou místa na Hřenské plánované poldry nevyřeší...

 

Snad nové zastupitelstvo bude výkonnější i ve věci odstranění uvedených a podobných nedostatků. Přeji si, aby se neopakovalo to, co jsem po čtyři roky vídala. Kdykoli jsem šla na Veřejné zasedání zastupitelstva, pozorovala jsem, že většina zastupitelů za STAN nepodává k projednávaným bodům žádné náměty. Jen hlasují. Audio záznamy průběhu Veřejných zasedání zastupitelstva to dokládají. V záznamech uslyšíte připomínky převážně jen pěti občanů opozice.

 

Vysvětlivky: Poldr je vybagrovaná plošší jáma (jako třeba pro rybník) umístěná tak, že při přívalovém dešti zachytí vodu z okolí. Něco jako pootevřené stavidlo v hrázi poldru postupně vodu odpouští. Fotografie: křižovatka Hřenská , Kučerové - skončil přívalový déšť 14.srpna 2020, voda ze svahů se stále vylila.

 

Milada Stroblová

 

Hřenská 14.8.20

Hřenská 14.8.20.JPG

 

14.8. 20 laguna na Hřenské

 

14.8. 20 laguna na Hřenské.png

Péče o chodníky a zeleň v květináčích:

P1040209.JPG

 

P1040202.JPG

 

P1040203.JPG

Alena Marušiaková,
2022-09-06
přečteno 418x

[Zpět]UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Stát se členem sdružení!


NaZemi-Hájíme důstojné pracovní podmínky. NaZemi.

Arnika-Arnika

Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy

Auto*Mat-http://www.auto-mat.cz/

Praha-Ďáblice-Ďáblice místo pro život

o.s. Čistý Střížkov-Hlavní cíl: Zabránit rozšiřování činnosti jakékoliv firmy, která by zhoršila natrvalo životní prostředí v bezprostřední blízkosti našich domovů.

o.s. Nad Drahaňským údolím-o.s. Nad Drahaňským údolím

Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Home | O nás | Stanovy spolku | Registrace | Kontakt